XXXIII  MIĘDZYNARODOWY KATOLICKI  FESTIWAL
FILMÓW I MULTIMEDIÓW „NIEPOKALANÓW  2008”

NAGRODY W KATEGORII MULTIMEDIÓW

Pierwsza Nagroda

Jan Smyk - Polskie Radio Białystok, autor programu „Zegarmistrze od Niepokalanej”

za twórcze przekształcenie audycji radiowej w atrakcyjny program multimedialny ukazujący łączenie wiernej służby Bogu z pracą stanowiącą wielki, doceniany na całym świecie, wkład Franciszkanów z Niepokalanowa w dziedzinie zegarmistrzostwa.

Druga Nagroda

Brat Mathew John Puthanangady - Salezjanin z Indii, autor dostępnego w w internecie na You Tube krótkiego filmu „Il Ragazzo del Sogno” – „Sen chłopca” za ukazany w atrakcyjnej i w pełni profesjonalnej formie animacji komputerowej proroczy sen św. Jana Bosko.  

Trzecia Nagroda (ex equo) 
-Grzegorz Pierzchalski autor programów multimedialnych „Droga” i „Bogurodzica XXI wieku” za prezentacje w formie multimedialnego dzieła drogi życiowej i wypełnionej głęboką wiarą twórczości wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara.

-Zespoły Redakcyjne Tygodników „JAŚ” i „DOMINIK” za serie dołączanych do  pism atrakcyjnych płyt multimedialnych CD, ułatwiających dzieciom i młodzieży odbiór treści ewangelizacyjnych.

 

NAGRODA SPECJALNA WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

Studio Telewizyjne Tygodnika „NIEDZIELA” za program multimedialny na temat trzeciej zwrotki Hymnu Narodowego „Jak Czarniecki do Poznania” związany z Międzynarodowym Rajdem Motocyklowym Szlakiem Hetmana Czarnieckiego oraz za całą serię publikowanych w internecie krótkich programów video, ukazujących życie religijne w naszym kraju.  
 

WYRÓŻNIENIE

Joanna Polak za zmuszające do głębszych refleksji filmy animowane „Zapada noc” i „Ryba”.
 

W KATEGORII STRON INTERNETOWYCH

Pierwsza Nagroda

Portal www.kmdm.pl  za  prezentację w atrakcyjnej i dynamicznej formie różnorodności mediów w Polsce i na świecie oraz próbę integracji mediów katolickich w Polsce m.in. stworzenie w internecie aktywnej społeczności Klubu Miłośników Dobrych Mediów.

 

Druga Nagroda

Portal OPOKA www.opoka.org.pl  za kontynuacje ewangelizacyjno-informacyjnej i edukacyjnej misji z wykorzystaniem internetu oraz utworzenie nowego portalu programów multimedialnych  www.opoka.tv/video  

 

Trzecia Nagroda
Portal www.duchowy.pl za interesującą udaną próbę łączenia roli internetu jako platformy informacyjnej, miejsca głoszenia Ewangelii oraz pogłębiania własnej duchowości. 

 

WYRÓŻNIENIE

Portal www.opoka.tv/video za stworzenie możliwości prezentacji w internecie filmów i programów multimedialnych