Festiwal Niepokalana 2018   - na dzień 26.03.2018

 

Nr kat.

Tytuł filmu

Kat.

czas

Reżyser

Producent

Kraj

 

     1

                                  2

   3

         4

5

6

 

33 F 001

Dajcie farbę, pomaluję

amat.

22’08”

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Polska

 

33 F 002

Called and Chosen – Father Vincent R. Capodanno

dokum

88’40”

James Kelty

EWTN

USA

 

33 F 003

Podwójne korzenie

dokum

22’13”

Mariusz Jankowski

Mariusz Jankowski

Polska

 

33 F 004

Kościół  na  Górce

dokum

23’51”

Jarosław Krasnodębski

Eugeniusz Sało

Kurier Galicyjski

Polska/

Ukraina

 

33  F 005

Nasza  “Dziesiątka”

dokum

26’03”

Anna Gordijewska

Kurier Galicyjski

Polska /

Ukraina

 

33  F 006

Wydarzenia Zielonogórskie 1960 – Bitwa o Dom Katolicki

dokum

59’

Rafał Bryllnall

POLSKA PRESS SP z o.o.

Polska

 

33 F 007

L’ultima Popstar

dok.

45’

Carlo Prevosti, Claudio Casazza, Stefano Zoya

Stefano Zoja

Wlochy

 

 33 F 008

Nieobojętni

dokum

51’4”

 

Mirosław  Krzyszkowski

Bogdan  Wasztyl

Narodowe Centrum Kultury Stowarzyszenie Auschwitz Memento

Polska

 

33 F 009

Tako prosi dusa

My Soul Yearns

dokum

55’

Davor Boric

Ljiljana Sismanovic

Davor Boric

Chorwacja

 

 33 F 010

Dwie korony

dokum

90’

Michał Kondrat

KONDRAT MEDIA

Polska

 

33 F 011

Z Radzionkowa na ołtarze

dok.

25’50”

Kamil  Niesłony

Maciej  Marmola

Miasto Radzionków

Polska

 

 33 F 012

Zbrodnia na duchu

amat

9’05”

Tomasz Kowal

Tomasz Kowal

Polska

 

33 F 013

Eve Donus Yolu

The Way back Home

fabul.

20’

Ali Kerem Gulermen

Tepe Medya Yayincilik

(Sat-7, Sat-7 Turk)

Turcja

 

33 F 014

Asa Itu Ada

There is always hope

Pr.TV

25’20”

Haryo Sentanu Murti

Catholic Bishop’s Conference of Indonesia

Indonezja

 

33 F 015

       

Powrócim Pełni Sławy

pr.tv

 75’

Halina Przebinda

Dariusz Przebinda Toproductions

Polska

 

 33 F 016

Bieżeńcy  1915-1922

dok.

49’20”

Jerzy Kalina

Bartosz Barynów

Polska

 

33 F 017

Teraz I w godzinę śmierci

dok.

90’

 

Mariusz Pilis

Dariusz Walusiak

Stowarzyszenie Rafael

Polska

 

 33 F 018

Polski nie zniszczy nic na świecie.  Historia

chorążego Antoniego Dołęgi

dokum
34’12”

Bogna Bender-Motyka

TVP Polonia

Polska

 

33 F 019

Życie to Dakar

dokum
27’

Natalia Karapuda

TVP SA

Polska

 

33 F 020

Czas Niedokończony.

Wiersze ks. Jana Twardowskiego

dokum

39’

Dariusz Gajewski

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Polska

 

33 F 021

I tak wszystko widziałem

dokum
52’16”

Michal Tkaczyński

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Polska

 

33 F 022

Sprawiedliwy

fab.

97’45”

Michał  Szczerbic

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Polska

 

33 F 023

Janek

amat.
11’25”

Franciszek Mazur

Franciszek Mazur

Polska

 

33 F 024

Vodopady Miłosrdenstvi

Kaskady Miłosierdzia

dok.

26’

Leos Ryska

Noe TV

Czechy

 

33 F 025

The Art of Faith

dokum

16’42”

Abbi Alberto

(Catherina Bautista)

Elsa Turull de Alma

Republika Dominikana

 

33 F 026

Confio, viaje a la esperanza
Trust, jurney to hope

doku.

Jesus Reyes Borjas

Fundación María camino a Jesús

Wenezuela

 

33 F 027

Pro Ecclesia et Pontifice

Amat
14’06

Henryk Pisuk

Henryk Pisuk

Polska

 

33 F 028

Hungarian Saint in Polish Land

Węgierscy świeci w Polsce

dok.

42’48”

Erno Zoltan Balogh

Experiment KHT

Węgry

 

33 F 029

Misja Lima

dokum
24’44”

Mateusz Mularski

TVP Polonia

Polska

 

33  F 030

Dress

fab.

21’12”

Albert Makram

Sat 7

Egipt

 

33 F 031

Drawing Sketchbook

 

fab

20’40”

Shorry Zerky

Sat 7

Egipt

 

33 F 032

Aziz

fab.

25’30

Sherif Whaba

Sat 7

 

 

33 F 033

Thread And Needle

fab.

3’40”

 

Sat 7

Sudan

 

 

33 F 034

Tomorrow is Better

fab.

4’40”

Sofia Kabal

Sat 7

Egipt

 

33 F 035

Because no child should feel alone

fab.

4’40”

 

Sat 7

Liban

 

33 F 036

Testimonies of kids who wants to change their reality

fab.

73’

 

Sat 7 Kids

Egipt

 

33 F 037

Dotknięcie Anioła

dok.

60’

Marek Tomasz Pawłowski

Małgorzata Walczak

Zoyda Art Production

Polska

 

33 F 038

Architekt

dok.

57’

Witold Adamczyk

Parafia Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach

Polska

 

33  F 039

Oto człowiek

dok.

57’13”

Bogusława Stanowska-Cichoń

Teatr im. J.Słowackiego w Krakowie i TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 040

Święty z Izabelina

dok.

70’47”

ks. dr Jerzy Jastrzębski

Fundacja im. ks. Antoniego Fedorowicza „Przyjaciele Alego” Izabelin

Polska

 

33 F 041

Luter i rewolucja protestancka

dok.

100’

Grzegorz Braun

Fundacja Osuchowa

Polska

 

33 F 042

Move to tears

teled.

   3’

Jiji Kalavanal

Don Bosco Images

Indie

 

33 F 043

Egzekucja w Markowej

teled

Rafal Guzkowski

Karpacka Grupa Filmowa

Polska

 

33 F 044

Dzik

dok

75’01”

Damian Lu Wenta

Łukasz Chojecki

Damian Lu Wenta, Łukasz Chojecki, Fundacja Generator Kultury Biała Rawska

Polska

 

33 F 045

Dom powrotu

dok.

19’35”

Alicja Grzechowiak

TVP S.A Białystok

Polska

 

33 F 046

Ponad wszystko miłość. Błogosławiona Salomea, pierwsza Polska klaryska

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 047

Kardynał Stanisław Dziwisz –

40-lecie pontyfikatu

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 048

Święta Bożego Narodzenia Abp Marka Jędraszewskiego

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 049-

Oblicza Dialogu

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 050

Z Betlejem do Krakowa

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 051

Idżcie i głoście

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 052

Rowerem do polskiej Fatimy

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 053

Śluby panieńskie. Zastępcze nogi. Hospicjum św. Łazarza.

Św. Marek

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 054

Memento Homo Mori

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 055

Helenka i chata

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja

Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 056

W górę serca

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja

Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 057

Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem – św. Brat Albert

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja

Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33F 058

Dlalogi  u św. Anny – Abp Marek Jedraszewski

pr.tv

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja

Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33 F 059  

Z głębokości wołam do Ciebie

dok.

43’

Gabriela Mruszczak

Bogusław Sobczak

Polska

 

33F 060

Film dla Stasia

dok.

56’

Monika Melen

Telewizja Polska S.A

Polska

 

33F 061

Za kratą są zielone drzewa

dok.

47’44”

Magdalena Kołodziejczyk

Rafał Kołodziejczyk

Stowarzyszenie – Telewizja Regionalna – Stowarzyszenie Europejskie

Polska

 

33F 062

Błękitna Armia 1917-1919

fab.

67’

Leszek Wiśniewski

TVP-3 Lublin i Centralna Biblioteka Wojskowa

Polska

 

33F 063

Czesław Kaczmarek
– Biskup Niezłomny

dok. 42’

 Sławomir Mazur

Wzgórze Zamkowe w Kielcach, Kuria Diecezjalna w Kielcach

Polska

 

33F 064

Piekło na ziemi… Dzieci Zamojszczyzny

dok.

29’35”

Dagmara Furgał

TVP 3 Warszawa

Polska

 

33F 065

Pogrom czy Mord

dok.

30’

Artur Janicki

Instytut Pamięci Narodowej

Polska

 

33F 066

Jedwabne

dok.

25’

Artur Janicki

OFF Studio Filmowe

Polska

 

33F 067

Matka z Fatimy

teled.

5’

Mariusz Jaszczurowski

Studio Video “Video-Passja”

Polska

 

33F 068

Różaniec do Granic w Cieszynie

amat.

6’27”

Mariusz Jaszczurowski

Studio Video “Video-Passja”

Polska

 

33F 069

Taka miłość

dok.

15’21”

Alicja Grzechowiak

TVP Białystok

Polska

 

33F 070

Leteci frtar

dok.

50’31”

Davor Borić

Ljiljana Siśmanović

Chorwacja

 

33F 071

Ziemia bezdomnych

dok.

50’

Marcin Janos-Krawczyk

TVP

Polska

 

33F 072

Tajemnica Berdyczowskiej Bogurodzicy Kresowej

dok.

38’

Jerzy Sokalski

Polskie Radio Berdyczów

Ukraina

 

33F 073

Klucz do własnych drzwi

dok.

11’10”

Barbara Jendrzejczyk

TVP 3 Katowice

Polska

 

33F 074

Listy do Aniołka

dok.

11’10”

Wojciech Królikowski

Wojciech Królikowski

Polska

 

33F 075

Stavar „Ludzienski:

teled
5’36”

Michał Stawarski

Michał Stawarski

Polska

 

33F 076

Evangelizando con la Virgen de Coromoto. Fr Antonio Larocca smc

Video

4’

Servicio Mariano de Comunicacion and semacom Foundation

Servicio Mariano de Comunicacion and semacom Foundation

USA

 

33F 077

Senator

dok.

58’

Paweł Woldan

Monogram Studio sp.z o.o

Polska

 

33F 078

Brat Naszego Boga

fab.

77’

Paweł Woldan

Karol Wojtyła

TVP S.A

Polska

 

33F 079

Ada Krystine Willenberg

dok

27’45”

Krzysztof Żurowski

TVP Polonia

Polska

 

33F 080

 

33F 081

Jako w niebie, tak I w Komańczy

dok.

46’50”

Bogdan Miszczak

„Obiektyw” Bogdan Miszczak

Polska

 

33F 082

Jesus is Life

teled.

3’17”

Damian Żurawski

Fundacja Holy Mary Team/Piotr Chomicki

Polska

 

33F 083

Powrót po stu latach

dok

27’01”

Leszek Wiśniewski

TVP-3 Lublin

Polska

 

33F 084

Lekarka

dok
5’11”

Damian Zurawski

Fundacja Holy Mary Film
Piotr Chomicki

Polska

 

33F 085

Kardynal Franciszek

dok.

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja

Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska

 

33F 086

Spotkanie JPII ze środowiskiem akademickim

dok.

Joanna Adamik

Katarzyna Katarzyńska

Redakcja Programów Katolickich im. ks. Andrzeja

Baczyńskiego TVP 3 Kraków

Polska


 

 

Programy Radiowe

 

33R001

Śluby św. Kazimierza

16’18”

Piotr Sobota

 

Radio Lwów

Polska/Ukraina

33R002

Majka

21’

Joanna Sikora

 

Polskie Radio Białystok

Polska

33R003
- 33R010

Cykl 10 audycji
„Pod skrzydłem Anioła”

 10’-13’

Piotr  Eyoum

www.istota-rzeczy.pl

Radio Anioł Beskidów
Beskidzkie Radio Katolickie

Polska

33R011-33R018

Cykl 7 audycji  dotyczących wiary w Radiu UKSW –

 

Magdalena Jeżak-Śmigielska (wydawca redakcji wiary),                 Ks. Marek Weresa, Marlena Dziemińska, Marlena Jedlińska, Katarzyna Minke -Nowak, Dorota Wawryło, Jakub Jusiński, Anna Wojszko, Natalia Walczak, Kornelia Dąbrowska

Radio UKSW

Polska

33R019

Pielgrzymka do Karmelu Ukraińskiego

30’30”


Jerzy Sokalski

Polskie Radio Berdyczów

Ukraina

 

Multimedia

33M001

Iesus Christus Salvator

album
 47’

Dagny Baczyńska-Kissas

GALERIA AUTORSKA  I TEATR “WELL ART” BOGNY LEWTAK-BACZYŃSKIEJ

Polska

33M002

Św. Urszula
-  wzór patriotyzmu

prezent.

28’25”

s. Katarzyna Purska.
s. Anna Pawłowska

Zgromadzenie Sióstr Urszulanek  - Pniewy

Polska

33M003

Muzyka wobec spraw ostatecznych

teled

154’24”

Grzegorz Kutermankiewicz

Grzegorz Kutermankiewicz

Polska