XV MIĘDZYNARODOWY KATOLICKI FESTIWAL 
FILMÓW I MULTIMEDIÓW NIEPOKALANÓW 2000
IMPREZY TOWARZYSZĄCE

KONKURS NA INTERPRETACJĘ UTWORU CHOPINA

MAJÓWKA FOLKOWA NAD BZURĄ

II ŚWIĘTOJAŃSKI RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH BZURA 2000

MAJÓWKA FOLKOWA NAD BZURĄ

    Impreza organizowana jest pierwszy raz i ma odbywać się cyklicznie. Pragnieniem organizatorów jest, aby był to przegląd wykonawców muzyki inspirowanej folklorem i muzyką etniczną z różnych stron świata. Festiwal składa się z części konkursowej ( w tym roku uczestnicy amatorzy interpretują utwory Fryderyka Chopina ) oraz z części galowej, w której wystąpią popularni wykonawcy muzyki folkowej. Udział w tegorocznym festiwalu zapowiedzieli: Krywań, Varsovia Manta, Kapela ze Wsi Warszawa, Slainte ( folk irlandzki i szkocki), Trebunie Tutki, Lakatos ( folk węgierski ). Finałem koncertu będzie muzyczny spektakl Władysława Komendarka.
   
Koncert odbędzie się na stadionie K. S. Bzura w dniu 27 maja 2000 r. w godzinach 13.00 – 24.00. Majówce towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej i wydawnictw muzycznych. W trakcie koncertów przewidziana jest projekcja najciekawszych filmów krótkometrażowych prezentowanych na festiwalach w Niepokalanowie.
   
Upamiętnieniem Majówki Folkowej ma być wydanie płyty z najciekawszymi fragmentami koncertu. Zwieńczeniem XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich i Miltimediów oraz Majówki Folkowej będzie koncert galowy w Warszawie ( Sala Kongresowa lub Teatr Polski ).

Zgłoszenia do udziału prosimy przesłać do 31 marca 2000 roku na adres: 
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Wydział Promocji i Rozwoju
ul. 1 Maja 16
96-500 Sochaczew

tel. 0-46 86 226 23 w.38
fax. 0-46 86 232 11
Janusz Szostak
Dyrektor Wydziału 
Promocji i Rozwoju