UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE EMISJI TELEWIZJI NIEPOKALANÓW II - 12 sierpnia 2001

 Uroczysta Msza św. koncelebrowana przez Prymasa Polski - Józefa Kardynała Glempa, biskupów Mariana Błażeja Kruszyłowicza i Jana Tyrawę, ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego oraz ojców Franciszkanów z całej Polski z ojcem Prowincjałem Grzegorzem Bartosikiem, prezesem Telewizji Niepokalanów - ojcem Jackiem Suhakiem i prezesem Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej ojcem Stanisławem Pietką na czele.

Bazylika w Niepokalanowie byłą wypełniona po brzegi mimo, że uroczystość była transmitowana na żywo przez Telewizję Niepokalanów II. Wśród zaproszonych gości obecni byli min.: Marszałek Senatu prof. Alicja Grześkowiak, min. Maria Smereczyńska, senator Krystyna Czuba, poseł Mariusz Ambroziak, Jarosław Sellina z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przedstawiciele władz powiatu sochaczewskiego, Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego, współorganizującego Międzynarodowy Festiwal Filmów i Multimediów w Niepokalanowie oraz bratniej Telewizji Puls.

Ksiądz Prymas udziela wywiadu Telewizji Puls i Telewizji Niepokalanów II. Biskupi w rozmowie z Przeorem Jasnej Góry.

Ksiądz Prymas życzył "małej trzódce", jak nazwał zespół TV Niepokalanów II, dotarcia do wszystkich oczekujących na telewizję umacniająca duchowo.

W imieniu Premiera Jerzego Buzka życzenia złożyła min. Maria Smereczyńska, pełnomocnik Rządu do Spraw Rodziny...

...zaś w imieniu Marszałek Senatu - Krystyna Czuba, przewodnicząca Komisji ds Kultury i Środków Społecznego Przekazu Senatu RP.

Bp Marian Błażej Kruszyłowicz - wieloletni asystent Episkopatu Polski ds Telewizji Niepokalanów

Obecny asystent Episkopatu Polski ds Telewizji Niepokalanów - bp Jan Tyrawa

Prowincjał ojciec Grzegorz Bartosik nie krył radości 

Organizatorami kilkugodzinnego koncertu zespołu  "Trzecia Godzina Dnia", który jak zwykle dynamicznie prowadził Jan Pospieszalski, były: Telewizja i Radio Niepokalanów. Odbywający się przy Ołtarzu Polowym koncert, na życzenie licznie zgromadzonych mieszkańców Teresina i okolic, trwał do późnych godzin wieczornych...               (opr. Zygmunt Gutowski - KSF)